Niekaip neatkeliaujantis pavasaris jau verčia griebtis už galvų tiek sodininkus, tiek daržininkus. Tačiau kol kantriai laukiame, pagalvokime, kokius augalus verta sodinti drauge, o kurių draugystės geriau vengti.
Mokslininkai ir itin praktiški daržininkai jau seniai pastebėjo, kad greta augantys augalai vienas kitam turi įtakos, nes į aplinką išskiria skirtingas medžiagas, kurios gali patikti arba ne šalia esantiems „draugams“.
♦ Puikiai pačiam sodui ir kitoms kultūroms vešėti tinka bazilikai, šalavijai, čiobreliai, salotos, špinatai. Taigi sodinkite juos ten, kur rasite vietos savo darželyje. Taip pat atsikratykite stereotipų, kad visi augalai turi būti susėti ir išsodinti į lygias linijas. Leiskite sau fantazuoti! Dailiai atrodo augalai, susodinti lysvės galuose, trikampiu, rombu, rateliu, aštuonetuku ir t. t. Viduryje lysvės galima pasodinti ir nasturtų, medetkų, nes jos nubaido drugelius, o štai facelijos šalia agurkų pritrauks apdulkinančius vabzdžius.
♦ Geriau vieno šalia kito nesodinti tokių augalų, kurie yra panašaus aukščio, vešlumo. Susodinti labai tankiai, jie tik trukdys vieni kitiems, užgoš saulės spindulius, tad derlius nebus toks, kokio tikitės.
♦ Pankoliai ir kiečiai kaipmat nuskurdina daug augalų, todėl juos geriau sodinti kuo toliau.
♦ Kukurūzai ir saulėgrąžos – tikri gelbėtojai, nes užauga aukšti ir puikiai apsaugo augalus nuo vėjų, kuria gerą mikroklimatą.
♦ Nuo kenkėjų saugo pupelės, petražolės, melisos, bazilikas, čiobrelis, mairūnas, dašis, petunijos, šalavijai.
♦ Česnakai ir svogūnai padeda išvengti kai kurių grybelinių ligų. Morkos puikiai auga su svogūnais ir dar apsaugo vieni kitus nuo kenkėjų. Kopūstai ir salierai taip pat draugauja gindamiesi nuo muselių ir drugelių.
♦ Šauniai bičiuliaujasi agurkai ir krapai. Gelbsti vienas kitą bazilikai ir pomidorai.
♦ Lysvės galuose arba atskiruose vazonuose naudinga auginti bitkrėsles, kraujažoles, valerijonus, peletrūnus, gelsves, vaistines agurkles, ramunėlės, mėtas. Džiaugsitės ne tik prieskoninių augalų gausa: jie sulaiko įvairius kenkėjus. Mokslas tvirtina – kuo įvairesnė rūšinė sudėtis sode (kvapnūs augalai ir gėlės), tuo mažiau kenkėjų ir ligų.
Taigi sodinkime, derinkime ir džiaukimės derliumi. O kad būtų lengviau susigaudyti klaidžių augalų karalystėje, siūlome pasinaudoti šia lentele.
onecreativemommy.com nuotr. / Daržo augalų suderinamumas |
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/pomegiai/sodo-kraite/verta-zinoti-darzo-augalu-suderinamumas-570-322171#ixzz2QmesY9cU
Комментариев нет:
Отправить комментарий