Norintiems gamtinio daržo tenka apsišarvuoti kantrybe. Pirmiausia pasirinktoje vietoje nupūdyti velėną ją uždengiant storu organikos sluoksniu: lapais, šiaudais, šienu. Per vasarą šviesos negavusią velėną mikroorganizmai pavers puria žeme, ir rudenį ji taps jūsų ekologiška lysve. Beliks jos ribas pažymėti mediniais rėmais.
„Rėmai – tai savotiškas lysvės atribojimas nuo velėnos, vasarą jie apauga augalais ir jų beveik nesimato. Tik neraukit žolynų, neskuskit ir pamatysit, kaip bus gražu, kai viskas sužydi ir sukuria pavėsį prie lysvės rėmo. Būtent varlėms, rupūžėms labai reikia pavėsio, joms gera tupėti tarp lysvių. Jos ten puikiai jaučiasi, ir darbuojasi jūsų daržo sveikatos labui.
Visiems daržo draugams reikia palikti arba sukurti tinkamas buveines ir neatimti maisto – jums tai „kenkėjas“, o kažkam skanėstas. Nuskustose vejose vabzdžiai neturi kur gyventi, vabzdžialesiai paukščiai neturi ko lesti ir prasideda bėdų grandinė, viskas sugriūva. Rezultatas – daržoves puola kenkėjai, ligos, o norint jas užauginti, reikia dėl jų drebėti, dangstyti, purkšti – kažkaip gelbėti.Gerai tinka „konvejerinio“ sėjimo būdas. Kažkas užauga, suvalgoma ir toje vietoje vėl kažkas sėjama nuo pavasario iki pat rudens. Sėjant su pertraukomis po kelis vienetus, galima visada turėti reikiamą kiekį tam tikros daržovės, o ne visą kiekį vienu metu. Toks būdas pasiteisina, nes iki pat šalčių darže yra šviežių daržovių ir tik patys vėliausiai užaugę keliauja į rūsį ar sandėliuką atsargoms.Dėl to šviežių daržovių būna visą vasarą o ne tik tam tikrą mėnesį, kuris praėjo, ir daržovių metas baigėsi.
Kad dirva greičiau sušiltų ir būtų galima pradėti sėją, lysves galima pašildyti vandeniu užpildytais plastikiniais buteliais. Vanduo yra pats geriausias šilumos laidininkas; dieną prieš saulę sušyla, o naktį atiduoda sukauptą šilumą dirvai. „Butelius su vandeniu, sušilusiu dienos metu, galima naudoti ir šaltesnę vasarą ar rudenėjant – pakabinus juos šiltnamyje galima padėti sunokti pomidorams ar didesniam melionui.
Комментариев нет:
Отправить комментарий